Zařízení

Víme, jaká zařízení se osvědčila. Co se hodí v které situaci.

Mobilní telefon

Mobilní telefon

Mobilní telefon se hodí pro nahodilé prodeje (penziony, řemeslníci a podobně...). Telefon doporučujeme s obrazovkou o velikosti alespoň 5 palců.

Tablet

Tablet

Velikost tabletu doporučujeme 7 nebo 8 palců, větší je zbytečný. Při výběru tabletu dávejte pozor, zda tablet umožňuje datové připojení. Pro datové připojení potřebujete SIM kartu stejnou jako je ve Vašem mobilním telefonu.
Datové připojení může být 3G nebo modernější LTE (4G). LTE nabízí především lepší stabilitu a přenosovou rychlost, z těchto důvodů LTE doporučujeme. Pokud máte na provozovně wifi, datové připojení nepotřebujete (tyto tablety jsou levnější).
Dalším kritériem je způsob nabíjení tabletu. Pro pohodlnou práci potřebujete mít tablet ve stojánku, to nám věřte. Většina stojánků ale neumožňuje nabíjení zespodu (stojánky nemají dole otvor pro nabíječku). Z tohoto důvodu doporučujeme tablet, který má nabíjení nahoře (svrchu) nebo na boku (z boku)

POS terminál

POS terminál

POS je zkratka z angličtiny "Point of sale", který se dá přeložit jako místo prodeje. Jedná se o přístroje, které mají zabudovanou tiskárnu přímo v přístroji. Většina takových zařízení používá Android bez Obchod Play (viz jinde).

Tyto zařízení nabízí např. firma SATOMAR.

Platební terminál SumUp

Platební terminál SumUp

Aplikace spolehlivě spolupracuje s platebním terminálem SumUp. Terminál SumUp Air není závislý na bance, u které máte veden Váš bankovní účet. Terminál přijímá všechny kreditní i debetní karty včetně platby pomocí telefonu Apple Pay a Google Pay. Bližší info o daném terminálu najdete na stránkách výrobce www.sumup.cz

Tiskárny

Tiskárny

Aplikace eÚčtenka funguje se všemi tiskárnami na našem trhu. Připojení může být přes USB nebo Bluetooth.

Doporučujeme bluetoothové připojení.

Jedny z nejlepších tiskáren vyrábí firma BIXOLON, které používá např. McDonald, což vypovídá o jejich kvalitě. Podle Vašeho byznysu se rozhodněte, zda potřebujete tiskárnu mobilní nebo stolní. Při výběru tiskárny se také zaměřte na rychlost tisku.

Za zkoušku nic nedáte

Vyzkoušet

Aplikaci můžete vyzkoušet bez jakékoliv registrace. Otevře se nová záložka/okno aplikace v Obchod Play, kde použijete tlačítko 'Instalovat'. Pokud nemáte Play, nainstalujte přímo.

Jak aplikaci vyzkoušet

Pravděpodobně nyní nepoužíváte zařízení se systémem Android, pro který je aplikace určena. Stisknutím tlačítka se dozvíte vše potřebné.

Rovnou vyzkoušet

Vypadá to, že máte zařízení bez Google Play, tak si musíte aplikaci nainstalovat přímo.